Prezident navštívil vojenské zpravodaje

Prezident republiky Petr Pavel navštívil Vojenské zpravodajství a jednal s ředitelem Janem Berounem.

Prezident tak završil sérii návštěv zpravodajských služeb, kterou v březnu zahájil v Bezpečnostní informační službě a v dubnu pokračoval Úřadem pro zahraniční styky a informace.

Cílem setkání s vedením zpravodajských služeb bylo především obnovení standardních vztahů prezidenta s těmito institucemi, protože prezident je mimo jiné příjemcem jejich informací. Ve Vojenském zpravodajství ocenil práci nejdéle sloužícího ředitele Jana Berouna, který je ve vedení služby už deset let.

„Dnes jsem navštívil Vojenské zpravodajství, a zakončil tak sérii návštěv zpravodajských služeb, které odvádí velmi důležitou práci pro bezpečnost naší země. Rád bych poděkoval řediteli Janu Berounovi za desetileté vedení Vojenského zpravodajství, během kterého se z něj stala instituce schopná rozkrývat vojenské hrozby nejenom tradičním způsobem, ale i v digitálním prostoru,“ uvedl prezident Petr Pavel.

„Dvouhodinovou návštěvu jsme využili k projednání řady témat. Kromě brífinku a debaty o aktuální situaci na Ukrajině či Blízkém a Středním východě jsme panu prezidentovi mimo jiné prezentovali naše technické schopnosti v operačních doménách cyber a space,” řekl po setkání ředitel VZ Jan Beroun.