Exhibiční vystoupení vojáků budou v Praze a v Hradci

Dnes se od 16.00 hodin na Velkém náměstí v Hradci Králové uskuteční 15. ročník mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží. Akce se zúčastní vojáci České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska a Slovinska, kteří předvedou své nevšední mistrovství, za kterým se skrývají hodiny tvrdého výcviku.

Zahájení DrillFestu 2023 bude předcházet vystoupení Vojenské hudby Olomouc, která následně vystoupí i s exhibičním týmem Čestné stráže AČR v rámci společného showprogramu. Drillfest 2023 je součástí akce Dne s Armádou pořádanou KVV Hradec Králové, která začne na stejném místě od 9:00 hodin. Během dne bude možné vidět např. přelet vrtulníku z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, komentované ukázky Vojenské policie, zdravotní služby AČR nebo ukázky 43. výsadkového pluku Chrudim.

Po celý den si můžete prohlédnout v rámci statických ukázek reprezentační stánky a techniku AČR. Tato akce se koná pod záštitou náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Karla Řehky, hejtmana Královehradeckého kraje Martina Červíčka a statutárního města Hradce Králové. Koncert Vojenské hudby Olomouc, který odstartuje v 19:30 hodin, ukončí celou akci.

Mimořádná přehlídka jednotek čestných stráží armád středoevropského a jihoevropského regionu se uskuteční taktéž 1. 6. 2023 v Praze na Hradčanském náměstí. Slavnostní napochodování jednotek a zahájení Drillfestu 2023 proběhne již před 14:00 hodinou. Během dvouhodinového vystoupení diváci uvidí precizní a přesné zacházení s puškami v náročných pochodových sestavách.