Generální štáb čekají personální změny. Odchází Ivo Střecha

Generální čtáb čeká změny a to výrazné. Od 1. srpna 2023 se stane generálporučík Miroslav Hlaváč novým prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu. Generál Hlaváč dosud působil jako zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu.

Dosavadní první zástupce generálporučík Ivo Střecha po absolvování přípravy před vysláním na zahraniční pracoviště nastoupí od 1. října 2023 jako vojenský představitel při NATO a EU v Bruselu.

Od 1. listopadu 2023 bude zástupcem náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu brigádní generál Pavel Lipka, který do konce října působí jako zástupce velitele alianční Mnohonárodní divize Severovýchod v Polsku.

Novým velitelem Velitelství pro operace se stane brigádní generál Václav Vlček, dosavadní zástupce velitele. Na jeho místo nastoupí brigádní generál Josef Trojánek, který se vrátil ze zahraničního studia ve Velké Británii.

Generálporučík Josef Kopecký, který zastával funkci velitele Velitelství pro operace, bude působit jako národní vojenský představitel na velitelství SHAPE.