Společně vedeme ozbrojené síly k úspěchu, říká ministr obrany Maďarska
Bývalý ministr obrany utratil značnou částku peněz za rekonstrukci jednoho patra Vojenského historického ústavu a muzea ministerstva obrany. To ale nestačilo, naplánoval utrácení dalších 18 miliard forintů na přestavbu dalších částí budovy. Současný ministr obrany Dr. Romulusz Ruszin-Szendi toto plýtvání penězi zastavil a oznámil, že 5 miliard forintů plánovaných na letošní rok a dalších 13 miliard forintů na příští rok bude vynaloženo na zlepšení pracovních podmínek vojáků, nikoli na budovu ministerstva.
– Vojenští velitelé mohou předkládat návrhy na zlepšení infrastrukturních podmínek svých vlastních zařízení a štáb obrany HDF se odborně rozhodne o kasárnách, kde by měla v blízké budoucnosti začít rekonstrukce – oznámil Dr. Romulusz Ruszin-Szendi.
Ministr obrany zdůraznil, že „za službou vždy stojí lidé, rodiny, roky, oběti a každodenní nasazení“ a dále poukázal na to, že ve spolupráci s vojenskými jednotkami ministerstvo obrany do září letošního roku připraví návrh zákona o modelu vojenské kariéry a důstojném systému jejího ukončení, který bude předložen parlamentu.
„Je to proto, že národ si musí vážit nejen aktivních vojáků, ale i těch, kteří sloužili vlasti po celý život. Musíme všem našim spolubojovníkům na konci služby prokazovat důstojnost, předvídatelnost a respekt,“ uvedl Dr. Romulusz Ruszin-Szendi.
Text:
defence.hu | Photo:
David Fabók
