Ukrajinci s partnery jednají o moderních stíhačkách, očekávají F-16 na podporu obrany svého území

Na pokyn prezidenta Ukrajiny a vedoucího prezidentské kanceláře se zástupce vedoucího prezidentské kanceláře Ihor Žovkva, náměstkyně ministra obrany Natalija Kalmyková a poradce vedoucího prezidentské kanceláře Oleksandr Kozenko uskutečnili zástupci obrany Ukrajiny pravidelnou koordinační schůzku. Tématem jsou moderní stíhačky, které pomohou chránit celistvost této Ukrajiny.

Ukrajinská strana informovala své partnery o aktualizovaných potřebách a informovala je o průběhu výcviku pilotů a technického personálu. Strany projednaly harmonogram realizace dohod v rámci koalice, včetně dokončení nezbytných prací na přípravě příslušné infrastruktury, načasování výcviku pilotů a personálu a dodání letadel na Ukrajinu.

Ihor Zhovkva poděkoval partnerům za podporu země v otázce urychlení výcviku pilotů a dodávek moderních letadel k ochraně ukrajinského nebe.

„Koalice pracuje a prokazuje pokrok směrem k plnění svých vzájemných závazků. Společně se nám podaří posílit obranu Ukrajiny moderními letouny a minimalizovat tak ztráty, chránit civilní infrastrukturu a naše občany,“ zdůraznil zástupce vedoucího prezidentské kanceláře.

Strany zvlášť synchronizovaly další kroky v rámci činnosti koalice moderních stíhaček a dohodly se na konání příští koordinační schůzky v nejbližší době.

Auto fotor: U.S. Air Force photo – http://www.af.mil/shared/media/photodb/photos/021105-O-9999G-056.jpg, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29673